Katolikus szakképzés öregdiákja a szakképzési Európa-bajnokság, az EuroSkills verseny aranyérmese informatikai rendszerüzemeltető szakmában

A 2025.09.09-13. között Dánlában megrendezett EuroSkillsen a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium öregdiákja és oktatója Simon Tamás aranyérmet nyert.

Az EuroSkills versenyre 32 országból  közel 600 fiatal szakmunkás érkezik, hogy kétévente szakmája legjobbjának járó aranyérmet elnyerje. A szakképzés csúcsát jelentő versenyen a hazai válogató versenyeken legkiválóbb eredményt elérő versenyző képviselheti országát. Idén a dániai Herningen zajlott le a rangos szakmai megmérettetés, ahol infromatika rendszerüzemeltető szakmában Simon Tamás diadalmaskodott csapattársával, Téringer Gergővel.

Simon Tamással készített interjú itt érhető el. Gratulálnuk!

stock-kép_siker
euroskills_embléma