A 2025-2026-ös tanév Országos Katolikus Szakképzési Tanévnyitóját 2025. augusztus 22-én tartották Budapesten. A rendezvénynek- a Katolikus Pedagógiai Intézet felkérésére-, a Szent Margit Gimnázium épülete adott otthont.
A rendezvényen képviseltették magukat a szakképzés-irányítás oldaláról dr. Pálmai Gergely szakképzésért felelős helyettes államtitkár (KIM), dr. Magyar Zita elnök(NSZFH), Hudacsek László Péterné módszertani igazgató (IKK), Nagy Zoltán elnökhelyettes (NSZFH), Majer Zoltán főosztályvezető (NSZFH).
Az értekezleten a katolikus fenntartók képviselői, a szakképző intézmények vezetői és a terület érintett szakemberei vettek részt.
Az elhangzott előadások összefoglalóját a mellékelt dokumentum tartalmazza.